Hingstefremvisning på Vilhelmsborg, lørdag d. 6.
september 2003:
Den officielle pointtildeling foreligger i PDF-format ud for den enkelte
hest.
2 års miniature hingste:
Kat. no: 1 Vores Favorit |
|
Cranleigh Loki
KNN 141 |
Cranleigh Tomahowk
BSPPS IMPS90-01 GBR BSPS |
Rayo BSPS |
|
|
Opdrætter: Stutteri Vores
v. Pia Sørensen, Jerupvej 462,
9870 Sindal |
Ukie van Okkenbroek BSPS |
Merriott Lolita BSPPS F80/04 GBR BSPS |
Merriott Cheyenne BSPS |
Udstiller:
Lisbeth Pedersen,
Lifstrup Hovedvej 21,
6715 Esbjerg N |
Wantsly Portia BSPS |
Lisbeth af Mesballe KNN 1749 |
Benjamin af Mesballe
KNN 98 |
Lucas af Langesminde KNN 91 |
6 i helhed, afvist
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 18.07.01 |
Plet af Mesballe KNN 1344 |
Liselotte 8640003 DK LU |
Lucas af Langesminde KNN 91 |
Reg. no: 105853 |
Febrina af Nørvang Shetl. |
2 års pony hingste:
Kat. no: 3 Broomells Mantovani |
|
Bushmere Meissen
WP&CS 35154 |
Bushmere Talisman
24544 WSB WE GBR |
|
|
|
Opdrætter: |
|
Tetworth
China
Doll
60057 WBS WE GBR |
Downland Mandarin
8172 WE GBR |
Udstiller:
Christina B. Lund,
Bendtsvej 6, 8950 Ørsted |
|
Broomells Malteser
KNN 2067 |
Sparside Buttons
BSpPS S83/02 |
Llanforda Chocolate Drops |
7 i helhed, avlsgodkendt
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 22.05.01 |
Sparside Cleo BSpPS |
Merriott
Metre
F 80/9 Bsp GBR |
Merriot Macula
S 80/6 BSP GBR |
Reg. no:
SPBS 5/22YSC01/05 |
Merriot Galena
F 80/3 BSP GBR |
Kat. no: 4 Aastrupgaards Thor |
|
Don Ibrahim
KNN 92 |
Rasmus
af Damgård
KNN 67 |
Karl
KNN 28 |
|
|
Opdrætter:
Knud-Erik Jensen,
Skivevej 17, 9632 Møldrup |
Gerda
6600719 KN DK |
Lillemor
For 23385 DV DK |
Ugor
DH 157 DV DK |
Udstiller:
Knud-Erik Jensen,
Skivevej 17, 9632 Møldrup |
Musse
Holmegård
For 7101107
DV DK |
Langaas June
WB 126 |
Wharley Caruso
WBH 4 |
Coed Coch Pedestr
4215 WSB WB GBR |
7 i helhed, avlsgodkendt
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 22.05.01 |
Gredington Llinos FS2
1517 WSB WA GBR |
Gwersyllt Gaity |
Brockwell
Berwyn
3577 WSB WB GBR |
Reg. no: 0103128 DK Welsh |
Ridgeway Lady Guenevere
16114 WSB WB GBR |
3 års pony hingste
Kat. no: 4 Aastrupgaards Odin |
|
Don Ibrahim
KNN 92 |
Rasmus
af Damgård
KNN 67 |
Karl
KNN 28 |
|
|
Opdrætter:
Knud-Erik Jensen,
Skivevej 17, 9632 Møldrup |
Gerda
6600719 KN DK |
Lillemor
For 23385 DV DK |
Ugor
DH 157 DV DK |
Udstiller:
Knud-Erik Jensen,
Skivevej 17, 9632 Møldrup |
Musse
Holmegård
For 7101107
DV DK |
Langaas June
WB 126 |
Wharley Caruso
WBH 4 |
Coed Coch Pedestr
4215 WSB WB GBR |
7 i helhed, avlsgodkendt
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 22.05.01 |
Gredington Llinos FS2
1517 WSB WA GBR |
Gwersyllt Gaity |
Brockwell
Berwyn
3577 WSB WB GBR |
Reg. no: 0103128 DK Welsh |
Ridgeway Lady Guenevere
16114 WSB WB GBR |
4 års og ældre pony hingste:
Kat. no: 8 Rughavens Robin |
|
Sokrates af Mesballe KNN 116 |
Lucas af Langesminde KNN 91 |
Rusty KNN 33 |
|
|
Opdrætter: Arne Drastrup, Rughaven,
Ugiltvej 200,
9870 Sindal |
Hatta
KNN 1252 |
Tøsen af Mesballe KNN1516 |
Lucas af Langesminde
KNN91 |
Udstiller: Arne Drastrup, Rughaven,
Ugiltvej 200,
9870 Sindal |
Plet af Mesballe
KNN1344 |
Rughavens Tunika KNN 1918 |
Tyfon KNN 117 |
Tornado Lyshøj
KNN85 |
6 i helhed, afvist
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 12.06.99 |
Darling Kastaniegård
KNN 1441 |
Ritta KNN 1382 |
Gubben
7000885 |
Reg. no: 9906861 |
Lone 7301422 Knab. |
Kat. no: 9 Mocca Kjærgaard |
|
Carolinas Moccasin
WBH 31 |
Downland Mohawk
8173 WSB |
Downland Romance WSB |
|
|
Opdrætter: Benthe Kjærgaard, Hestkærvej
20, Krogager, 7200 Grindsted |
Downland Water Gypsy WSB |
Shawbury Ballerina
29200 WSB |
Coed Coch Berwynfa WSB |
Udstiller: Laura Nørgaard Andersen,
Enslevvej 25,
8860 Ulstrup |
Oare Brenda FS2 WSB |
Kiri
KNN 1884 |
Dux af Thorsager
KNN 110 |
Benjamin af Mesballe KNN 98 |
7 i helhed, avlsgodkendt
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 29.03.98 |
Snip af Thorsager 7101285 |
Mie
KNN 1622 |
Ukendt Knab. |
Reg. no: 9800270 |
Ukendt Knab. |
2 års renavls hingste:
Kat. no: 11 Baldur aus der Schützenden Hand |
|
Baron aus der Schützenden H. 40939391 |
Benjamin
KNN 100 DK |
Sonny af Højmark
KNN 84 |
|
|
Opdrætter: |
Musse KN 1223 |
Fundernørhedes
Cheri
KNN 1605 |
Thunder
Cloud
KNN 65 |
Udstil: Helena Christoffersen,
Vassingerødvej 85A,
3540 Lynge |
Funder
Nørhedes Flicka
KNN 1419 |
Starlett aus der Schützenden H. DE 310
100067795 |
Deutscher Sternprinz 40117987 |
Stjerneprinsen af Vejrup KNN 74 |
godkendt efter renavlskriterierne.
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 25.04.01 |
Flicka
Lundsbjerg
KNN 1221 |
Kaja
af Mesballe
8640 106 KN DK |
Niro
af Thorsager
KNN 88 |
Reg. no: DE 410 100594701 |
Linda
af Mesballe
KNN 1342 |
3 års renavls hingste:
Kat. no: 14 Rex Horsdal |
|
Nicklas Heden KNN 129 |
Tyfon
KNN 117 Dk |
Tornado
Lyshøj
KNN 85 DK |
|
|
Opdrætter: Johannes Blohm, Thurøvej 3,
Funder,
8600 Silkeborg |
Darling
Kastaniegård
KNN 1441 DK |
Flicka
Skovly
KNN 1524 DK |
Poco
Mejor af Silver
KNN 79 DK |
Udstiller: Johannes Blohm, Thurøvej 3,
Funder,
8600 Silkeborg |
Kirkelygård
Moonlight
NF 1177 NF dk |
Flæbe 95 Horsdal 9502367 |
Apollon KNN
108 |
Zorro
KNN 86 DK |
godkendt efter renavlskriterierne.
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 06.06.00 |
Symfoni
HT 7920 TR. DK |
Zola
Horsdal
KNN 1700 DK |
Thunder
Cloud
KNN 65 DK |
Reg. no: 5097 |
? |
Kat. no: 24 Rune |
|
Rasmus af Hallundbæk KNN 119 |
Rasmus af Damgård KNN 67 |
Karl KNN 28 |
|
|
Opdrætter: Anders Hangaard, Bjerrevej 15,
7730 Hanstholm |
Gerda 6600719 DK Knab. |
Vibeke af Hallundbæk 8240048 DK Knab. |
Sonny af Højmark KNN 84 |
Anders Hangaard, Bjerrevej 15, 7730 Hanstholm |
Flicka KNN1308 |
Sabine KNN 1853 |
Don Ibrahim KNN 92 |
Rasmus af Damgård KNN 67 |
godkendt efter renavlskriterierne.
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 04.03.00 |
Lillemor FOR 23385 DK DV |
Helle af Højmark KNN 1408 |
Gaucho KNN 52 |
Reg. no: 290 |
Jette af Højmark 7301764 Knab. |
4 års og ældre renavls hingste:
Kat. no: 18 Pors |
|
Conetti Lynghøj KNN 118 |
Alexander OLH 492 DK Oldb. |
Adonis XX O.S.4206 DEU O.S. |
|
|
Opdrætter: |
Rosenland DEU O.S. |
Sus af Aagaard KNN1514 |
Plet af Nørholm KNN 89 |
Udstiller: Anja Carlsen, Søvejen 4, 4400
Jerslev |
Molly
KNN 1325 |
Rositta KNN1610 |
Prins Østervang FRH 707 DK Frb. |
Kvik Vejlgård FRH 691 |
godkendt efter renavlskriterierne.
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 03.06.98 |
Ditte FR 7340 DK Frb. |
Bibi KNN 1399 |
Tarzan
KNN 26 |
Reg. no: 9805484 |
Belinda
KNN 1087 |
Kat. no: 19 Sgt. Pepper |
|
Tyfon KNN 117 |
Tornado Lyshøj KNN 85 |
Juvel Lyshøj KNN24 |
|
|
Opdrætter: Mette Hermann, Tjørnegærdet
9, 4171 Glumsø |
Trine Lyshøj KNN1147 |
Darling Kastaniegård KNN 1441 |
Aladdin KNN 76 |
Udstiller: Stutteri Suså, Tjørnegærdet
9, 4171 Glumsø |
Blanka Lyshøj KNN 1287 |
Rositta KNN
1610 |
Prins Østervang FRH 707 |
Kvik Vejlgård FRH 691 |
godkendt efter renavlskriterierne.
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 20.06.97 |
Ditte FR 7340 |
Bibi KNN 1399 |
Tarzan KNN 26 |
Reg. no: 9704839 |
Belinda KNN 1087 |
2 års hingste:
Kat. no: 12 Ecuador Skrødstrup |
|
Perikles Christinelyst KNN133 |
Rafaelli z DVH 513 DK DV |
Rebel Z 316819881 DEU Hann. |
|
|
Opdrætter: Niels Fynbo Pedersen, Præstehøjvej
1, Skrødstrup, 9550 Mariager |
Athena Z H319650384 DEU H |
Elektra Christinelyst KNN1751 |
Apollon KNN108 |
Udstiller: Niels Fynbo Pedersen, Præstehøjvej
1, Skrødstrup, 9550 Mariager |
Mona-Lisa KNN 1596 |
Jeanette Skrødstrup KNN1910 |
Xanthos KNN 112 |
Don Ibrahim KNN 92 |
8 i helhed, avlsgodkendt
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 26.04.01 |
Cirkeline KNN 1468 |
Chanel af Elmelygård KNN1743 |
Apollon KNN108 |
Reg. no: 100889 |
Sanne KNN 1620 |
Kat. no: 21 Sanders Califf |
|
Temple Wind XX DH
420 DK DV |
Tumble Wind XX USA |
Restless Wind XX DK |
|
|
Opdrætter: Jenda Sandersen, Ndr. Borremosevej
3, 9600 Aars |
Easy Stages XX DK |
Temple Tyrant XX DK |
Tyrant XX USA |
Udstiller: Jenda Sandersen, Ndr. Borremosevej
3, 9600 Aars |
Place Royale XX DK |
Blance af Gram KNN 1599 |
Rasmus af Damgård KNN
67 |
Karl KNN 28 |
8 i helhed, avlsgodkendt
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 02.06.01 |
Gerda 6600719 Knab. |
Anja Thorsø KNN 1447 |
Thunder Cloud KNN 65 |
Reg. no: 103143 |
Pippi Thorsø KNN 1162 |
Kat. no: 22 Lucas Nørmark |
|
Ravaldi 9601863 DK Knab |
Rasmus af Hallundbæk KNN 119 |
Rasmus af Damgård KNN 67 |
|
|
Opdrætter: Aage Danielsen, Viborgvej 28,
Daugbjerg, 8800 Viborg |
Vibeke af Hallundb. 8240048 |
Karina KNN 1851 |
Don Ibrahim KNN 92 |
Udstiller: Tommy Hangaard, Thistedvej 10,
7730 Hanstholm |
Helle af Højmark KNN 1408 |
Stella Nørremark 9704586 DK LU |
Pallex af Ulstrup OLH 707 DK Oldb. |
Pele lille Evagård OLH 679 |
7 i helbed, avlsgodkendt
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 28.06.01 |
Allexina Dalegaard OL 7760 |
Fleur Nørmark 9207084 DK LU |
Thor OLH 659 |
Reg. no: 104588 |
Blackey 8603034 DK LU |
3 års hingste:
Kat. no: 25 Thor Ulvegård |
|
Vivaldi 9600505 DK Knab. |
Rasmus af Hallundbæk KNN 119 |
Rasmus af Damgård KNN 67 |
|
|
Opdrætter: Lisbeth Pedersen, Lifstrup
Hovedvej 21, 6715 Esbjerg N |
Vibeke af Hallundbæk Knab. |
Helle af Højmark KNN 1408 |
Gaucho KNN 52 |
Udstiller: Lisbeth Pedersen, Lifstrup
Hovedvej 21, 6715 Esbjerg N |
Jette af Højmark Knab. |
Tulle Lyholm KNN 1953 |
Jumbo OLH 636 |
Orlando OLH 479 |
6 i helhed, afvist
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 30.04.00 |
Yvonne OL 6590 |
Lotte Mellergård KNN 1618 |
Poco Mejor af Silver KNN 79 |
Reg. no: 1585 |
Svarta Ellegård OL 6482 |
Kat. no: 26
Pav af Hallundbæk |
|
Vivaldi
9600505 DK Knab |
Rasmus af Hallundbæk KNN119 |
Rasmus af Damgård KNN67 |
|
|
Opdrætter: Jens Frederiksen, Øgelundvej
27, Blåhøj, 7330 Brande |
Vibeke af Hallundbæk Knab. |
Helle af Højmark
KNN 1408 |
Gaucho 6900803 DK LU |
Udstiller: Ruth Sartor Westergaard,
Nymindegabvej 83, 6851 Janderup |
Jette af Højmark Knab. |
Nelly af Hallundbæk 9403959 DK LU |
Apollon
KNN 108 |
Zorro KNN 86 |
6 i helhed, afvist
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 01.06.00 |
Symfoni HT 7920 DK Trak. |
Louise af Hallundbæk KNN 1765 |
Dancan´s Coco KNN 83 |
Reg. no: 4098 |
Heidi KNN 1471 |
Efteranmeldt:
Kat. no: 27 John Wayne |
|
Felix KNN
140 |
Benjamin
KNN 100 DK |
Sony
af Højmark
KNN 84 DK |
|
|
Opdrætter: |
Musse
KNN 1223 |
Laki
KNN 1534 DK |
Markid
KNN 21 DK |
Udstiller: Stutteri Suså |
Laila
af Thorsager
KNN 1305 DK |
Palet KNN
1685 |
Hermes KNN 99 |
Herbststurm
TAF 6202 TR DK |
8 i helhed, avlsgodkendt
Se hele
bedømmelsesskema
i PDF
|
Født: 23.07.01 |
Senorita
KNN 1032 DK |
Liselotte
Lyshøj
KNN 1237 DK |
Fokker DH 138 DV DK |
Reg. no: 106036 |
Leddy
KNN 1081 DK |
kan hentes gratis her, hvis du ikke kan se PDF-filerne.
til sidetop
|